
dr Marzena Żylińska
Budząca się szkoła, Edukatorium
Doktor nauk humanistycznych, metodyczka, germanistka, przez wiele lat związana z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych oraz UMK w Toruniu, z DSW we Wrocławiu i WSB w Bydgoszczy.
Autorka książek, m.in.: Między podręcznikiem a Internetem, Życie to nie wyścigi, Między kijem a marchewką, Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.), poświęconych nowoczesnej edukacji, w tym pierwszego polskiego podręcznika do neurodydaktyki.
Inicjatorka i współtwórczyni ruchu Budzących się Szkół. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, organizuje konferencje, na profilu FB/BSS zamieszcza rozmowy z praktykami nowego podejścia do edukacji. Więcej informacji: budzacasieszkola.edu.pl.
Prelekcje
25.1.2025 9:40
Jak oceniać, żeby wspierać motywację do nauki
Inni prelegenci

dr Marek Kaczmarzyk, prof. UŚ
NDRK.pl
Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca. Teoretyk edukacji i pisarz. Autor artykułów i książek z zakresu biologicznych kontekstów kształcenia.
więcej
dr Marzena Żylińska
Budząca się szkoła, Edukatorium
Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty, pisze artykuły i książki. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia.
więcej
dr Mateusz Tofilski
Szkola w Chmurze
Na co dzień zajmuje się badaniem możliwości i ograniczeń wykorzystania wiedzy o mózgu i umyśle w edukacji oraz wpływem środowiska (również edukacyjnego) na rozwój i funkcjonowanie procesów poznawczych. Zwolennik nowoczesnych metod nauczania i edukacji filozoficznej.
więcej
Piotr Piasecki
Fundacja Szkolna
Koordynator Projektu STEAMowe ABC Fundacji Szkolnej, propagator podejścia STEAM, organizator konferencji eksperckiej Innovations 4 Education I4E, certyfikowany terapeuta, ekspert CSR i CCR
więcej
Dariusz Chrapek
Bethink, Wiecej niz lek, Wiecej niz matura
Dyrektor generalny i współzałożyciel firmy bethink, której celem jest pomoc w uwalnianiu się od sztywnych koncepcji narzuconych w trakcie tradycyjnego biegu edukacji oraz tworzenie rozwiązań edukacyjnych wykorzystujących nowe technologie.
więcej
Elżbieta Więcław
Strefa Rozwoju Filomata; Filomata Szkoła Możliwości
Nauczycielka, mediatorka, certyfikowana trenerka NVC (Porozumienia bez Przemocy).
więcej
Gabriela Letnovska
Fundacja Edukacji Domowej
Wiceprezeska Fundacji Edukacji Domowej i przewodnicząca Forum Edukacji Domowej. Z wykształceniem kulturoznawcy i elektronicznego przetwarzania informacji. Autorka raportu "Nowa jakość czy patologia? Edukacja domowa w Polsce" oraz współautorka raportu "Dlaczego Polacy coraz częściej wybierają edukację domową?”.
więcej